Európa-liga 2018/2019

Előselejtező

Előselejtező

14 csapat mérkőzik meg egymással oda-visszavágós rendszerben. Érdekesség, hogy a walesi Bala Town a Bangor City UEFA-licence problémái miatt bajnoki negyedikként indulhat a sorozatban.

Sorsolás: 2018 június 12.

Odavágó: 2018 június 28.

Visszavágó: 2018 július 5.

Kiemeltek

  1. Birkirkara (máltai, 2.750)
  2. Trakai (litván, 1.750)
  3. Europa (gibraltári, 1.500)
  4. B36 Tórshavn (feröeri, 1.500)
  5. Folgore (san marinói, 1.250)
  6. Bala Town (walesi, 1.000)
  7. Gżira United (máltai, 0.900)

Nem kiemeltek

  1. Cefn Druids (walesi, 0.775)
  2. Sant Julià (andorrai, 0.750)
  3. KÍ Klaksvík (feröeri, 0.750)
  4. St Joseph's (gibraltári, 0.600)
  5. Engordany (andorrai, 0.266)
  6. Prishtina (koszovói, 0.250)
  7. Tre Fiori (san marinói, 0.099)

Párharcok

Europa (gibraltári) - Prishtina (koszovói) 1. m 1-1; 2. m 0-5
Tj.: Prishtina, 6-1-es összesítéssel

Sant Julià (andorrai) - Gżira (máltai) 1. m. 0-2; 2. m 1-2
Tj.: Gżira, 4-1-es összesítéssel

Engordany (andorrai) - Folgore (san marinói) 1. m 2-1; 2. m 1-1
Tj.: Engordany, 3-2-es összesítéssel

B36 Tórshavn (feröeri) - St Joseph's (gibraltári) 1. m 1-1; 2. m 1-1
Tj.: B36 Tórshavn, 2-2-es összesítéssel, büntetőket követően

Birkirkara (máltai) - KÍ Klaksvík (feröeri) 1. m 1-1; 2. m 1-2
Tj.: KÍ Klaksvík, 3-2-es összesítéssel

Tre Fiori (san marinói) - Bala Town (walesi) 1. m 3-0; 2. m 0-1
Tj.: Tre Fiori, 3-1-es összesítéssel

Cefn Druids (walesi) - Trakai (litván) 1. m 1-1; 2. m 0-1
Tj.: Trakai, 2-1-es összesítéssel

Az Európa-liga himnuszának fejlődése

Az első

Az átkomponált

Első selejtezőkör

Első selejtezőkör

Nem kiemeltként beszállnak a magyarok, a rendszer továbbra is egy ágon oda-visszavágós. Érdekesség, hogy a Skenderbeu Korce 10 éves eltiltása miatt a Partizani, míg örmény tiltás miatt a Shirak helyett a Pjunik indulhat. A zöld asztal mellett dőlt el, hogy a Zaria Balty, a Derry City, a Chikhura és a Narva Trans is nekifuthat a nemzetközi megmérettetésnek.

Sorsolás: 2018 június 20. 12:00

Odavágó: 2018 július 12.

Visszavágó: 2018 július 19.

1. csoport, kiemeltek

  1. Molde (norvég, 12.500)
  2. Žalgiris (litván, 5.500)
  3. Nõmme Kalju (észt, 4.000)
  4. Slavia Szófia (bolgár, 3.825)
  5. Fola Esch (luxemburgi, 3.500)

1. csoport, nem kiemeltek

  1. A Birkirkara párharcának továbbjutója (2.750)
  2. Stjarnan (izlandi, 2.750)
  3. Az Europa párharcának továbbjutója (1.500)
  4. Ilves (finn, 1.380)
  5. Glenavon (északír, 0.850)

2. csoport, kiemeltek

  1. Apollon Limassol (ciprusi, 10.000)
  2. Gabala (azeri, 5.250)
  3. Dinamo Tbilisi (grúz, 4.250)
  4. Rangers (skót, 3.725)
  5. Domžale (szlovén, 3.000)

2. csoport, nem kiemeltek

  1. DAC Dunaszerdahely (felvidéki, 2.425)
  2. Široki Brijeg (bosnyák, 2.250)
  3. Shkupi (macedón, 1.500)
  4. Stumbras (litván, 1.075)
  5. Progrès Niederkorn (luxemburgi, 0.875)

3. csoport, kiemeltek

  1. Maribor (szlovén, 22.500)
  2. Trencsén (felvidéki, 5.000)
  3. Viitorul Konstanca (román, 4.090)
  4. Neftçi Baku (azeri, 3.825)
  5. Tobol (kazah, 3.625)

3. csoport, nem kiemeltek

  1. Budućnost Podgorica (montenegrói, 2.250)
  2. Partizani (albán, 2.000)
  3. Hungary Újpest (1.625)
  4. Samtredia (grúz, 1.250)
  5. Racing FC (luxemburgi, 0.875)

4. csoport, kiemeltek

  1. Dinamo Minszk (fehérorosz, 8.000)
  2. Vardar (macedón, 5.000)
  3. Górnik Zabrze (lengyel, 4.025)
  4. Szabadka (vajdasági, 3.750)
  5. Titograd Podgorica (montenegrói, 3.000)

4. csoport, nem kiemeltek

  1. Pyunik (örmény, 2.250)
  2. Zaria Bălți (moldovai, 2.000)
  3. A B36 Tórshavn párharcának továbbjutója (1.500)
  4. Derry City (ír, 1.340)
  5. Coleraine (északír, 0.850)

5. csoport, kiemeltek

  1. FH (izlandi, 5.500)
  2. Nordsjælland (dán, 5.190)
  3. AIK (svéd, 4.000)
  4. Ventspils (lett, 3.750)
  5. Shakhtyor Soligorsk (fehérorosz, 3.725)

5. csoport, nem kiemeltek

  1. Cliftonville (északír, 2.500)
  2. Luftëtari (albán, 1.700)
  3. Lahti (finn, 1.380)
  4. Shamrock Rovers (ír, 1.340)
  5. Connah's Quay Nomads (walesi, 0.775)

6. csoport, kiemeltek

  1. Maccabi Tel Aviv (izraeli, 22.500)
  2. Eszék (horvát, 5.200)
  3. Anorthosis Famagusta (ciprusi, 4.310)
  4. Kairat (kazah, 3.625)
  5. Szarajevó (bosnyák, 3.250)

6. csoport, nem kiemeltek

  1. Hungary Ferencváros (2.500)
  2. Petrocub Hîncești (moldovai, 2.000)
  3. Laçi (albán, 1.700)
  4. A Folgore párharcának továbbjutója (1.250)
  5. Banants (örmény, 0.975)

7. csoport, kiemeltek

  1. Partizan (szerb, 17.000)
  2. Pozsony (felvidéki, 5.000)
  3. Keşla (azeri, 3.825)
  4. CSKA Szófia (bolgár, 3.825)
  5. Rabotnički (macedón, 3.250)

7. csoport, nem kiemeltek

  1. Milsami Orhei (moldovai, 2.750)
  2. Hungary Honvéd (1.625)
  3. Riga FC (lett, 1.125)
  4. Rudar Pljevlja (montenegrói, 1.000)
  5. Balzan (máltai, 0.900)

8. csoport, kiemeltek

  1. Lech Poznań (lengyel, 7.000)
  2. Beitar Jerusalem (izraeli, 4.350)
  3. Levski Szófia (bolgár, 3.825)
  4. Radnički Niš (szerb, 3.750)
  5. Irtysh Pavlodar (kazah, 3.625)
  6. Zseljeznicsar (bosnyák, 3.000)

8. csoport, nem kiemeltek

  1. Vaduz (lichtensteini, 2.750)
  2. Chikhura Sachkhere (grúz, 2.000)
  3. A Trakai párharcának továbbjutója (1.750)
  4. Narva Trans (észt, 1.100)
  5. Gandzasar Kapan (örmény, 0.975)
  6. A Gżira United párharcának továbbjutója (0.900)

9. csoport, kiemeltek

  1. Köbenhavn (dán, 34.000)
  2. Dundalk (ír, 5.500)
  3. BK Häcken (svéd, 3.995)
  4. Hibernian (skót, 3.725)
  5. Sarpsborg 08 (norvég, 3.485)
  6. Rudar Velenje (szlovén, 2.900)

9. csoport, nem kiemeltek

  1. FCI Levadia (észt, 2.750)
  2. ÍBV (izlandi, 1.650)
  3. Liepāja (lett, 1.500)
  4. KuPS (finn, 1.380)
  5. A Bala Town párharcának továbbjutója (1.000)
  6. NSÍ Runavík (feröeri, 0.750)

 Párosítások:

Rabotnicki (macedón) - Budapest Honvéd 2-1, 0-4
Tj.: Budapest Honvéd, 5-2-es összesítéssel

Rangers (skót) - Shkupi (macedón) 2-0, 0-0
Tj.: Rangers, 2-0-s összesítéssel

Vaduz (lichtensteini) - Levski Szófia (bolgár) 1-0, 2-3
Tj.: Vaduz, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

Neftci Baku (azeri)-Újpest 3-1, 0-4
Tj.: Újpest, 5-3-as összesítéssel

Ferencváros-Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1-1, 0-1
Tj.: Maccabi, 2-1-es összesítéssel

Dunaszerdahely (felvidéki) - Dinamo Tbilisi (grúz) 1-1, 2-1
Tj.: Dunaszerdahely, 3-2-es összesítéssel

Racing FC (luxemburgi) - Viitorul Konstanca (román) 0-2, 0-0
Tj.: Viitorul, 2-0-s összesítéssel

Derry City (ír) - Dinamo Minszk (fehérorosz) 0-2, 2-1
Tj.: Dinamo, 3-2-es összesítéssel

Shamrock Rovers (ír) - AIK (svéd) 0-1, hu.: 1-1
Tj.: AIK, 2-1-es összesítéssel, hosszabbítást követően

Stjarnan (izlandi) - Kallju (észt) 3-0, 0-1
Tj.: Stjarnan, 3-1-es összesítéssel

Banants (örmény) - Szarajevó (bosnyák) 1-2, 0-3
Tj.: Szarajevó, 5-1-es összesítéssel

Balzan (máltai) - Keşla (azeri) 4-1, 1-2
Tj.: Balzan, 5-3-as összesítéssel

Ilves (finn) - Szlavia Szófia (bolgár) 0-1, 1-2
Tj.: Szlavia, 3-1-es összesítéssel

Stumbras (litván) - Apollon Limassol (ciprusi) 1-0, 0-2
Tj.: Apollon, 2-1-es összesítéssel

Samtredia (grúz) - Tobol (kazah) 1-0, 0-2
Tj.: Tobol, 2-1-es összesítéssel

B36 Tórshavn (feröeri) - Titograd Podgorica (montenegrói) 0-0, 2-1
Tj.: B36, 2-1-es összesítéssel

Connah's Quay Nomads (walesi) - Sakhtar Szoligorszk (fehérorosz) 1-3, 0-2
Tj.: Szoligorszk, 5-1-es összesítéssel

Engordany (andorrai) - Kairat (kazah) 0-3, 1-7
Tj.: Kairat, 7-1-es összesítéssel

KÍ (feröeri) - Žalgiris (litván) 1-2, 1-1
Tj.: Zalgiris, 3-2-es összesítéssel

Široki Brijeg (bosnyák) - Domzale (szlovén) 2-2, 1-1
Tj.: Domzale, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

Partizani (albán) - Maribor (szlovén) 0-1, 0-2
Tj.: Maribor, 3-0-s összesítéssel

Górnik Zabrze (lengyel) - Zaria Bălți (moldovai) 1-0, 1-1
Tj.: Gornik, 2-1-es összesítéssel

Lahti (finn) - FH Hafnarfjördur (izlandi) 0-3, 0-0
Tj.: FH, 3-0-s összesítéssel

Petrocub (moldovai) - Eszék (horvát) 1-1, 1-2
Tj.: Eszék, 3-2-es összesítéssel

Rudar Pljevlja (montenegrói) - Partizan Belgrád (szerb) 0-3, 0-3
Tj.: Partizan, 6-0-s összesítéssel

Fola Esch (luxemburgi) - Pristina (albán) 0-0, bu.: 1-0
Tj.: Fola, 1-0-s összesítéssel, büntetők után

Szabadka (vajdasági) - Coleraine (északír) 1-1, 0-2
Tj.: Szabadka, 3-1-es összesítéssel

Ventspils (lett) - Luftetari (albán) 5-0, 3-3
Tj.: Ventspils, 8-3-as összesítéssel

Anorthosis Famagusta (ciprusi) - Laçi (albán) 2-1, 0-1
Tj.: Laci, 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

CSZKA Szófia (bolgár) - Riga (lett) 1-0, 0-1
Tj.: CSZKA, 1-1-es összesítéssel, büntetőket követően

Glenovan (északír) - Molde (norvég) 2-1, 1-5
Tj.: Molde, 6-3-as összesítéssel

Gabala (azeri) - Niederkorn (luxemburgi) 0-2, 1-0
Tj.: Niedercorn, 2-1-es összesítéssel

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) - Trencsén (felvidéki) 0-2, 1-1
Tj.: Trencsén, 3-1-es összesítéssel

Pjunik (örmény) - Vardar (macedón) 1-0, 2-0
Tj.: Pjunik, 3-0-s összesítéssel

Cliftonville (északír) - Nordsjælland (dán) 0-1, 1-2
Tj.: Nordsjaelland, 3-1-es összesítéssel

Milsami Orhei (moldovai) - Pozsony (felvidéki) 2-4, 0-5
Tj.: Pozsony, 9-2-es összesítéssel

Radnički Niš (szerb) - Gżira United (máltai) 4-0, 1-0
Tj.: Radnicski, 5-0-s összesítéssel

Hibernian (skót) - Runavik (feröeri) 6-1, 6-4
Tj.: Hibernian, 12-5-ös összesítéssel

Lech Poznań (lengyel) - Gandzasar Kapan (örmény) 2-0, 1-2
Tj.: Lech, 3-2-es összesítéssel

Rudar Velenje (szlovén) - Tre Fiori (san marinói) 7-0, 3-0
Tj.: Rudar, 10-0-s összesítéssel

Chikhura Sachkhere (grúz) - Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0-0, 1-2
Tj.: Chikhuara, 2-1-es összesítéssel

FCI Levadia (észt) - Dundalk (ír) 0-1, 1-2
Tj.: Dundalk, 3-1-es összesítéssel

ÍBV (izlandi) - Sarpsborg 08 (norvég) 0-4, 0-2
Tj.:Sarpsborg, 6-0-es összesítéssel

Narva Trans (észt) - Zseljeznicsar (bosnyák) 0-2, 1-3
Tj.: Zseljeznicsar, 5-1-es összesítéssel

KuPS (finn) - Köbenhavn (dán) 0-1, 1-1
Tj.: Köbenhavn, 2-1-es összesítéssel

Trakai (litván) - Irtysh Pavlodar (kazah) 0-0, 1-0
Tj.: Trakai, 1-0-s összesítéssel

Liepāja (lett) - BK Häcken (svéd) 0-3, 2-1
Tj.: Hacken, 4-2-es összesítéssel

Második selejtezőkör

Érdekessé válik a sorozat. A főágon az új belépők mellett az első kör továbbjutói mérik össze tudásukat. Ez tiszta sor, hajaz a korábbi években megszokottra. A lényeg a Bajnokok Ligája leválásában van. Az előselejtező búcsúzói és az első selejtezőkör kiesői ebben  körben lépnek be az Európa-ligába. A 19 csapat közül egyet kiemel az UEFA, így mérkőzés nélkül jut a bajnoki ág következő körébe. Tehát még egyszer: a BL kiesői nem találkoznak a csoportkörig az EL csapataival, egymással, külön ágon vívnak a főtábláért.

Sorsolás: 2018 június 19., 20.

Odavágó: 2018 július 26.

Visszavágó: 2018 augusztus 2.

Kiemeltek:

  1. Sevilla (spanyol, 113.000)
  2. Beşiktaş (török, 57.000)
  3. Sparta Praha (cseh, 34.500)
  4. A Köbenhavn párharcának győztese (34.000)
  5. FCSB (román, 27.500)
  6. Genk (belga, 27.000)
  7. AZ (holland, 25.000)
  8. A Maribor párharcának győztese (22.500)
  9. A Maccabi Tel Aviv párharcának győztese (22.500)
  10. RB Leipzig (német, 17.000)
  11. A Partizan párharcának győztese (17.000)
  12. Burnley (angol, 15.921)
  13. Atalanta (olasz, 15.249)
  14. A Molde párharcának győztese (12.500)
  15. Bordeaux (francia, 11.283)
  16. Ufa (orosz, 10.676)
  17. Az Apollon Limassol párharcának győztese (10.000)
  18. Rio Ave (portugál, 9.449)
  19. Asteras Tripolis (görög, 9.000)
  20. Mariupol (ukrán, 8.226)
  21. A Dinamo Minszk párharcának győztese (8.000)
  22. Hajduk Split (horvát, 7.000)
  23. A Lech Poznań párharcának győztese (7.000)
  24. LASK Linz (osztrák, 6.570)
  25. Admira Wacker Mödling (osztrák, 6.570)
  26. St. Gallen (svájci, 6.040)
  27. Vitesse (holland, 6.000)
  28. Atromitos (görög 5.720)
  29. Az FH párharcának győztese (5.500)
  30. A Dundalk párharcának győztese (5.500)
  31. A Žalgiris párharcának győztese (5.500)
  32. A Gabala párharcának győztese (5.250)
  33. Az Eszék párharcának győztese (5.200)
  34. A Nordsjælland párharcának győztese (5.190)
  35. A Vardar párharcának győztese (5.000)
  36. A Trencsén párharcának győztese (5.000)
  37. A Pozsony párharcának győztese (5.000)

Nem kiemeltek:

  1. Hapoel Haifa (izraeli, 4.350)
  2. A Beitar Jerusalem párharcának győztese (4.350)
  3. AEK Larnaca (ciprusi, 4.310)
  4. Az Anorthosis Famagusta párharcának győztese (4.310)
  5. A Dinamo Tbilisi párharcának győztese (4.250)
  6. A Viitorul Konstanca párharcának győztese (4.090)
  7. Jagiellonia Białystok (lengyel, 4.025)
  8. A Górnik Zabrze párharcának győztese (4.025)
  9. Aberdeen (skót, 4.000)
  10. Az AIK párharcának győztese (4.000)
  11. A Nõmme Kalju párharcának győztese (4.000)
  12. Djurgårdens IF (svéd, 3.995)
  13. A BK Häcken párharcának győztese (3.995)
  14. A Keşla párharcának győztese (3.825)
  15. A Neftçi Baku párharcának győztese (3.825)
  16. A Slavia Sofia párharcának győztese (3.825)
  17. A CSKA Sofia párharcának győztese (3.825)
  18. A Levski Sofia párharcának győztese (3.825)
  19. A Ventspils párharcának győztese (3.750)
  20. A Radnički Niš párharcának győztese (3.750)
  21. A Spartak Subotica párharcának győztese (3.750)
  22. Dynamo Brest (fehérorosz, 3.725)
  23. A Shakhtyor Soligorsk párharcának győztese (3.725)
  24. A Rangers párharcának győztese (3.725)
  25. A Hibernian párharcának győztese (3.725)
  26. A Kairat párharcának győztese (3.625)
  27. Az Irtysh Pavlodar párharcának győztese (3.625)
  28. A Tobol párharcának győztese (3.625)
  29. A Fola Esch párharcának győztese (3.500)
  30. Lillestrøm (norvég, 3.485)
  31. A Sarpsborg 08 párharcának győztese (3.485)
  32. A Rabotnički párharcának győztese (3.250)
  33. A Sarajevo párharcának győztese (3.250)
  34. A Domžale párharcának győztese (3.000)
  35. A Mladost Podgorica párharcának győztese (3.000)
  36. A Željezničar párharcának győztese (3.000)
  37. A Rudar Velenje párharcának győztese (2.900)

Párosítások

Budapest Honvéd - Progrès Niederkorn (luxemburgi)

Sevilla (spanyol) - Újpest

Molde (norvég) - Laçi (albán)

Szarajevo (bosnyák) - Atalanta (olasz)

Žalgiris Vilnius (litván) - Vaduz (lichtensteini)

Kairat Almaty (kazah) - AZ Alkmaar (holland)

Aberdeen (skót) - Burnley (angol)

Partizan (szerb) - Trakai (litván)

Balzan (máltai) - Pozsony (felvidéki))

Nordsjælland (dán) - AIK (svéd)

Rudar Velenje (szlovén) -  FCSB román)

Hapoel Haifa (izraeli) - Hafnarfjördur (izlandi)

Dundalk (ír) - AEK Larnaca (ciprusi)

Górnik Zabrze (lengyel) - Trencsén (felvidéki)

Maccabi Tel-Aviv (izraeli) - Radnički Niš (szerb)

CSKA Szófia (bolgár) - Admira Wacker Mödling (osztrák)

Szabadka (szerb) - Sparta Praha (cseh)

RB Leipzig (német) - Häcken (svéd)

Stjarnan (izlandi) - København (dán)

Ufa (orosz) - Domžale (azlovén)

Tobol Kostanay (kazah) - Pjunik (örmény)

Jagiellonia Białystok (lengyel) - Rio Ave (portugál)

LASK Linz (osztrák) - Lillestrøm (norvég)

Eszék (horvát)) - Rangers (skót)

B36 Tórshavn (feröeri) - Beşiktaş (török)

Dunaszerdahely (felvidéki) - Dinamo Minszk (fehérorosz)

Ventspils (litván) - Bordeaux (francia)

Zseljeznicsar (bosnyák) - Apollon Limassol (ciprusi)

Viitorul (román) - Vitesse (holland)

St Gallen (svájci) - Sarpsborg (norvég)

Dinamo Brest (fehérorosz) - Atromitos (görög)

Shakhtyor Szoligorszk (bolgár) - Lech Poznań (lengyel)

Hibernian (skót) - Asteras Tripolis (görög)

Chikhura Sachkhere (grúz) - Maribor (szlovén)

Genk (belga) - Fola Esch (luxemburgi)

Djurgården (svéd) - Mariupol (ukrán)

Hajduk Split (horvát) - Szlavia Szófia (bolgár)