22Ivan Rados Kapus
50Bárdos Bence 23 Védő
81Ivánka Patrik Védő

Stabilitás kontra negatívumok

A vasárnapi Ferencváros-Diósgyőr mérkőzést mindenki nagy izgalommal várta, mely hozta is az előzetes várakozásokat. Az első percekben a Fradi igen közel került a vendégek kapujához, amiből elég hamar meg is lehetett volna az első gólja, ám les miatt ekkor még szabadrúgással megúszták a miskolciak. Bár nagy lendülettel vágtak a meccsbe a Fradi játékosai, Thomas Doll a következőket nyilatkozta a fiúkról a lefújást követően:

Egy csalódott csütörtöki nap után a fiúk ma nagyon jól összpontosítottak. A kiesés és az utazás hatására a mérkőzés első 7-8 percében látni lehetett, hogy még nehezek a lábaik. Azt gondolom, hogy sikerült egy jó, sikeres csapatot összetenni, ami stabilabbá teheti a Ferencvárost hosszabb távon is" - zárta azért dicsérettel gondolatait a mester.

A 15. percben öngóllal jutott vezetéshez a Fradi, ami felrázta a Diósgyőrt és a 17. percben az egyenlítés is összejöhetett volna. A Fradi lendületben maradt és a 25. percben Marcel Heister egy szép góllal növelte a két fél közti különbséget. Ezek után az FTC további próbálkozásai rohamaik ellenére nem jártak sikerrel, jött a DVTK meglepetése, és a félidő vége előtt Bacsa Patrik összekapart egy találatot. A kétperces hosszabbításban pedig a Fradi is villant, hiszen Varga Roland ugyan kihagyta büntetőjét, a kipattanót értékesítette.
A fordulást követően is támadásban maradt a Fradi annak ellenére, hogy egy fokkal hatékonyabban védekezett a Diósgyőr, s ennek rendje-módja szerint Varga Roland saját maga második, csapata negyedik góljával le is zárta a mérkőzést. Fernando Miguel Fernandez Escribano a 4-1-es vereséget követően viszont nem lehetett elégedett:

Minden mérkőzésen meg vannak a pozitív és a negatív dolgok, azonban ma több volt a negatív. Ha mégis pozitívumot kell említenem, akkor azt tudom felidézni, hogy jól reagáltak a játékosok a 2-0-s hátrányra és sikerült szépíteni.